Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki

Dni Sportu – rywalizacja staje się coraz bardziej zacięta!

W ciągu ostatnich dni studenci oraz dydaktycy zapewnili nam nie lada emocje w związku z kolejnymi rywalizacjami w ramach rozgrywek Dydaktycy vs Studenci 2017 [zobacz zdjęcia]. Najpierw zgodnie z zapowiedziami 30 marca 2017 zmierzyliśmy się w grach barowych tj. kręglach i bilardzie. Zebrało się łącznie 11 osób w tym  4 dydaktyków:  dr inż. Marcin Środa, dr inż. Paweł Nieroda, mgr inż. Jolanta Nieroda oraz dr inż. Leszek Chlubny. Drużynę studentów reprezentowało licznie przybyłe grono WRSS w składzie: Mateusz Biel, Mateusz Dominik, Sabina Koczwara, Aleksandra Szeliga, a komplet uczestników dopełnili: Paulina Gadomska, Daniel Gut oraz Radek Kula. Zdecydowano, że ostateczny wynik zostanie rozstrzygnięty nie na podstawie osoby, która rzuciła najwięcej punktów, a na podstawie średniego wyniku jaki osiągnięto w drużynach. Taki podział wydawał się bardziej logiczny, że względu, że na wynik pracowała cała drużyna, a nie tylko jedna osoba.  Finalnie w po zagraniu dwóch rund i przeliczeniu wyników okazało się, że podobnie jak w zeszłym roku wygrała drużyna dydaktyków wynikiem:  197,25 – 192,5. A w klasyfikacji indywidualnej wygrała mgr. inż. Jolanta Nieroda z wynikiem 227 punktów! [zobacz zdjęcia]

Następnie przyszedł czas na rywalizację w bilardzie. W zawodach wzięło udział dwóch dydaktyków: dr inż. Marcin Środa oraz dr inż. Juliusz Leszczyński. Czteroosobowa drużyna studentów składała się z następujących osób: Mateusz Dominik, Radek Kula, Patrzyk Szczuka oraz Wojtek Szemik. Niestety tutaj również odnieśliśmy porażkę, brakło naprawdę niewiele. Ostateczny wynik to 6-4.

3 kwietnia nasza wydziałowa drużyna w siatkówkę zmierzyła się z drużyną dydaktyków. Początkowo dzięki swojemu doświadczeniu, w spotkaniu prowadzili dydaktycy i w pierwszym secie zwyciężyli 25:23. W drugim secie szczęście się odmieniło, a studenci zwyciężyli 25:17. Jednak najbardziej zacięty okazał się trzeci set, który zakończył się wygraną studentów 25:22. Co dało im zwycięstwo 2:1. Co roku drużyna Dydaktyków wzbogaca się o młodych doktorantów, przez co z roku na rok rywalizacja staje się bardziej zacięta i widowiskowa. Z niecierpliwością czekam co przyniosą kolejne lata.  [zobacz zdjęcia]