Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki

Rozdanie statuetek Ceramistrz

Podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 odbyło się rozdanie statuetek Ceramistrz, czyli nagrody w plebiscycie na najlepszych dydaktyków Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki.

Ceramistrz – Dydaktyk Roku 2016/2017 to projekt, który zastał stworzony z inicjatywy Dziekana naszego Wydziału prof. Włodzimierza Mozgawy. Był dla nas dużym wyzwaniem, ponieważ jest pierwszym, jaki odbył się na Wydziale Ceramiki. Od początku staraliśmy się, aby był on przeprowadzony w sposób rzetelny i odzwierciedlał realny stan jakości zajęć prowadzonych przez kadrę dydaktyczną.

Najtrudniejszym dla nas było stworzenie takiego systemu głosowania, który pozwoliłby na wyłonienie najlepszych dydaktyków nie pomijając żadnego z nich. Stworzyliśmy zatem formułę, w której studenci każdego z kierunków mogli zgłaszać swoich kandydatów, a potem na drodze głosowania wyłonić laureatów. Zgłaszanie kandydatur odbyło się za pomocą formularza zamieszczonego na portalu Facebook oraz stronie internetowej WRSS 8 maja do 28 maja ubiegłego roku akademickiego. Natomiast głosowanie, tym samym sposobem,  trwało od 29 maja do 3 czerwca, gdzie każdy ze studentów Wydziału mógł oddać dziennie jeden głos na jednego ze zgłoszonych kandydatów.

W ten sposób wyłoniliśmy aż 5 laureatów, którzy otrzymują od nas statuetkę Ceramistrza oraz pamiątkowy dyplom. Statuetka została wykonana przez Ewelinę Bik z  Koła Naukowego Ceramika Artystyczna, z którym podjęliśmy współpracę. Statuetka jest w formie tetraedru krzemotlenowego, którego wymiary są proporcjonalne do rzeczywistych wymiarów tetraedru.

Laureatami plebiscytu Ceramistrz – Dydaktyk Roku 2016/2017 są:

Od studentów kierunku Inżynieria Materiałowa  (14 kandydatów):

– III miejsce: prof. dr hab. inż. Marek Danielewski

– III miejsce: dr inż. Anna Kusior

– II miejsce: dr inż. Piotr Szatkowski

– I miejsce: prof. nadzw. dr hab. inż. Bogusław Baś

– I miejsce: dr Joanna Klich-Kafel

Od studentów kierunku Technologia Chemiczna (20 kandydatów):

– III miejsce: prof. dr hab. inż Maciej Sitarz

– II miejsce: dr Joanna Klich- Kafel

– I miejsce: prof. zw. dr hab. Andrzej Małecki

Od studentów kierunku Chemia Budowlana (2 kandydatów):

– II miejsce: dr inż. Maria Rajska

– I miejsce: prof. zw. dr hab. Andrzej Małecki

Od studentów kierunku Ceramika (5 kandydatów):

– III miejsce: dr inż. Alicja Rapacz – Kmita

– II miejsce: dr inż. Paweł Nieroda

– I miejsce: prof. zw. dr hab. Andrzej Małecki

Wszystkim laureatom, a także innym dydaktykom, którzy zostali zgłoszeni do plebiscytu, bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

Jolanta Żółkiewska

Organizator plebiscytu, WRSS WIMiC

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Śledź nas na Instagramie!